Sterylizator plazmowy Lowtem Crystal 120M umożliwia szybką sterylizacje delikatnych i drogich instrumentów medycznych nieodpornych na wysoką temperaturę. Sterylizatory plazmowe LOWTEM posiadają unikalny i niezależny system usuwania wilgoci Oraz pojemną prostokątną komorę.

Zadzwoń 68 422 70 90

 

 

 

  • Komora o pojemności 130 litrów

  • 20 cykli z kasety

  • System usuwania wilgoci

  • Prostokątna komora

  • Szybki Cykl

Zalety sterylizacji plazmowej

Niskotemperaturowa sterylizacja, przy około 50°C, umożliwia sterylizację delikatnych i drogich instrumentów medycznych, bez ryzyka ich uszkodzenia, czy zniszczenia.

Szybki cykl, poniżej godziny, umożliwia szybką rotację delikatnych i zaawansowanych sprzętów medycznych. Szybka rotacja odciąża budżet szpitali – nie ma potrzeby zakupu większej ilości sprzętu do wykonywania zabiegów.

Sterylizator plazmowy jest łatwy w obsłudze – środek sterylizujący jest dostarczany w bezpiecznych kasetach, a pozostałościami po procesie jest woda i tlen.

Bezpieczne pojemniki

Pojemnik z czynnikiem sterylizującym został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo personelu. Dzięki zastosowaniu czujnika ciśnieniowego w każdym pojemniku, czynnik sterylizujący może być przechowywany stojąco, leżąco, a nawet do góry nogami.

Usuwanie wilgoci ze wsadu

Sterylizator plazmowy jest wyposażony w „Rapid Warmup & Dry System”, opatentowaną technologię, która pozwala na usunięcie wilgoci z komory sterylizatora i uniknięcie związanych z nią problemów.

neutralizacja_wilgoci_sterylizatory_plazmowe

Seria Sterylizatorów Plazmowych LOWTEM automatycznie usuwa wilgoć przez zaawansowany system suszenia narzędzi medycznych podczas fazy rozgrzewania. System neutralizuje tak zwane zimne punkty i utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz komory, co znacząco wspomaga sterylizację skomplikowanych narzędzi medycznych.

Prosta instalacja

Dzięki szybkiemu systemowi rozgrzewania komory (maks. 15 min.) po włączeniu zasilania, nasz sterylizator plazmowy można wyłączyć z prądu na noc lub na czas przestoju. Oszczędzisz wówczas energię, pieniądze oraz wydłużysz żywotność swojego urządzenia.

Archiwizacja danych cykli

W każdym momencie można zgrać całą dostępną historię cykli na pendrive USB i ponownie wydrukować. Nie musisz się już obawiać, że wydruk wyblaknie lub będzie nieczytelny po upływie czasu.

Duży wyświetlacz

Każdy sterylizator plazmowy rmy Lowtem wyposażony jest w duży 7” dotykowy wyświetlacz LCD. Wszystkie komunikaty wyświetlane są w języku polskim, w przejrzysty i przyjazny dla użytkownika sposób. Cały system został przemyślany tak, aby intuicyjnie poruszać się po menu, bez czytania długich i skomplikowanych instrukcji.

Wydruk cyklu

Po zakończonym cyklu wszystkie parametry są rejestrowane na wydruku. Dzięki wbudowanej pamięci zawsze możesz ponownie wydrukować żądany cykl.

Sterylizator plazmowy CRYSTAL 120M
CzynnikNadtleken wodoru
Ilość cykli z kasety20 cykli
Czas cykliSzybki30±5min
Standardowy40±5min
Specjalny50±5min
Temperatura sterylizacji50±5°C
Rodzaj KomoryProstokątna
Pojemność komoryCałkowita130 litrów
Użytkowa117 litrów
WymiaryCałkowite urządzenia680mm(sz)x1600mm(w)x930mm(g)
Całkowite komory420mm(sz) x 400mm(w) x 778mm(g)
Użytkowe komory420mm(sz) x 400mm(w) x 700mm(g)
Waga300 kg
Drukarka
Wbudowana termiczna
Informacje o cykluwyświetlacz, drukarka,USB, Sieć(opcja)
WyświetlaczLCD, kolorowy dotykowy, 7"
Interfejs użytkownikaj. polski
Podłączenie elektryczne230V, 50/60Hz, 4500W